top of page

נולדו בלב הים


ד"ר לין סימפסון מסבירה מה יכול לקרות כאשר חיות הריוניות מובלות במשלוחים חיים: ". המורל של הספינה צונח בעקבות מוות של כל תינוק, הם נתפסים כניצוץ של אור ושמחה על ספינה של חרא ואומללות".

זקני משרד החקלאות האוסטלי, המתיקו את עונש של חיות למטרות התרבות ופטרו אותן מהסכנות של המשלוחים החיים. חדשות מצוינות, תודה זקנים.

אבל מה היא 'חיית התרבות'? בהקשר של יצוא משלוחים חיים מאוסטרליה הם כל "חיית ייצור ראשונית" כי היא מיוצאת לצורך התרבות במדינה אחרת.

כוטרינרית סיפון, היה לי לעתים קרובות "חיות התרבות" למסעות הארוכים שלי. מסעות אלה היו לעתים קרובות הארוכים ביותר, כגון מפורטלנד, אוסטרליה לנמל הים השחור בנובורוסייסק ברוסיה. זה לא נעצר שם; הם יכלו אז להיות מוכנסים למשאיות מיד מהאוניותלמסעות שנמשכו עד 36 שעות. לאחר "הפריקה" אם הן היו בקר לחלב הן לעתים קרובות היו נשארות על בטון למשך שארית חייהן הלאטבעיים.

העייפות של החיות האלה שהיו בדרך כלל בחודש השישי להריונן כשעזבנו את אוסטרליה, קרובות לשבעה או שמונה חודשים כשהגענולנמלים הזרים, מתוך תקופת הריון של תשעה חודשים, הייתה גלויה. הן היו מותשות. כמה הפילו באמצע המסע, כמה המליטו וכבר גידלותינוקות.

אם הן היו ברות מזל מספיק כדי להיות פרות שחורות לבנות קלאסיות, שאנשים מכירים מקרטוני חלב, החקיקה שלנו נתנה להן תוספתשל 5% שטח למסע למטרות נוחות, לא משנה כמה זמן ההפלגה. פרות מגזע ברהמן בהריון לא מקבלות שום יוקרה חלולה כזו.

יצואן אכפתי יתן מעל קצבה זו וזה הבדל עצום. מחקר שנערך על תעשיית המשלוחים החיים בשנת 2008 המליץ על גידול מינימלי של10 עד 15% בשטח. אבל זה עדיין לא בא לידי ביטוי בחקיקה. זה יעלה יותר כסף, אך ישפר את הרווחה.

כמעט ולא עשיתי מסע עם פרות לחלב שבו לא היה לפחות עגל אחד שנולד או עגל שהופל ונמצא אחרי שנרמס לתוך הביוב במכלאות הצפופות. זו לא אשמתן של הפרות, הן מגינות על הצעירים, אבל זה סיוט לוגיסטי עבור אמא חדשה ללדת ולטפל בתינוק חלש בתוך מכלאה מלאה בפרות בוגרות. עגלים על הספינות האלה חולים ונפגעים בקלות.

באחד המסעות היו לי 22 המלטות, לא כולם שרדו. לא היתה לנו ברירה אלא לדחוס בקר אחר לתוך מכלאות צפופות, בכדי לספק מרחב פחות מאוכלס ובטוח יותר עבור האמהות והגורים. בלתי הוגן כלפי האחרים; אבל הכרחי להישרדות העגלים. כרעתי באינצ'ים של חרא בים סוער, כדי לבצע המלטה קיסרית, לתינוק מת בתנאים מזוהמים עם ציוד בסיסי ומאולתר.

התעשייה האוסטרלית בשיתוף עם הממשלה התחייבו לחקור, האם בקר להתרבות זכאי להגנה הנוספת של ESCAS (מערכת הבטחת שרשרת יצוא האספקה (האוסטרלית)). עקרונית מדובר בתכנית העוקבת אחר חיות "מיוצאות" עד נקודת המוות, כדי לנסות ולוודא שהם מקבלים תנאי רווחה מקובלים. הוחלט כי 'מתרבים'' לא צריכים הגנה נוספת כזו המוענקת לבהמות המיועדות לשחיטה.

אני חושבת שזה לעג לרווחה וערבוב שלם. חיות להתרבות, מטבען בסיכון גבוה יותר מאשר בעלי חיים לשחיטה. הן לא רק צריכותלסבול תקופה ארוכה של ניהול כולל הזדווגות והמלטה, אבל באיזשהו שלב זה יהיה כמובן למות. הם ימותו מוות טבעי בחווה / המחלבות שלהן, או בבית מטבחיים. לא בהכרח אחד אשר מפוקח על ידי מערכת ESCAS האוסטרלית. הם בעצם ננטשים על ידי אוסטרליה עם הגעתם ואנחנו יכולים רק לקוות כי הבעלים החדשים שלהם יספק טיפול סביר. אני יודעת בוודאות שזה לא תמיד המקרה.

הממשלה טוענת כי ערכם הגבוה יותר מקנה להם הגנה וכבוד, שום אמצעי זהירות נוסף אינו צרך להיעשות, זה יהיה קשה מדי כנראה.כסף גובר על היגיון.

אם זה כך, למה שניים מהנוקדים שלי ואני הצטרכנו להרוג כמה פרות לחלב, כמה ימים לאחר שהגיעו למחלבת מליון דולר, סופר חדישה, ברוסיה? לא היה שום ציוד, היינו עמוק בתוך רוסיה הרחק הספינה שלנו. חיה אחת שכבה תוך שאינה מוותרת, בזמן שאני חותכתאת הצוואר שלה ללא ריסון, כאשר היא נשארת למות על ידי הבעלים החדשים. פרה נוספת שמצאנו על בטון, חדר בגודל תא, ללא מצע ועם רגל מקופלת לאחור. היינו צריכים לשאול פטיש מכמה עובדים מקומיים, להכות בה למצב של חוסר הכרה ואז שיספתי את גרונה.

חזרנו למחרת ומצאנו את גופותיהן על ערימה של צמיגים בוערים – כאשר הרשויות לאחר מכן התעקשו כי אטפס לתוך העשן ואבצע ניתוח שלאחר המוות

כמובן שיש לכבשים בעיות דומות, אבל הן בדרך כלל לא נבדקות אם הן בהריון לפני המסע אלא אם כן הן מגזעים 'אקזוטם' כגוןDamaras. נקבות של "זן אקזוטי' אמורות להיבדק אם הן בהריון לפני ההעמסה, ונדחות אם הן בהריון.

זה לא תמיד קורה בפועל. היה לי הפלגות שבהן הרגתי ולדות של טלאים כמעט כל יום.

פעם אחת כמעט ויתרתי כשראיתי את הערימה היומית של כבשים מתות שנאספה על הסיפון הראשי לסילוק. בסביבות 120 כבשים.הערימה הייתה בגובה של מטר (3רגל), שני מטר רוחב (6 רגל)ו ארבעה מטר אורך (12 רגל). רוב הכבשים כבר מתו. הייתי צריכה לעבור את הערימה, להרוג את אלו שכמעט מתים, ואז לבצע נתיחה שלאחר המוות לשאר לצורך הדיווח.
זה כמעט שבר אותי לראות טלה שרק נולד מכונס, ישן לצד ערימה של חיים מבוזבזים.
אבל כמובן בים אתה לא יכול לברוח החוצה לחזור הביתה. הרגתי באנושיות את הטלה, והמשכתי לעבוד.
זה היה אחד הרגעים אשר הדגישו לי עד כמה המיומנויות הווטרינריות היקרות שלי, הגישה הפרגמטית והטיפול העמוק עבור החיות האלה היו נדרשים בגיהינום הזה. כדי לספק את כל ההשפעה החיובית שיכולתי, אם למטרות דיווח ואם להמתות חסד.

למה להרוג תינוקות? אני לא רציתי! אבל המדינות המייבאות היו רגישות, מסיבות מובנות, לקניית בעל חיים שהם התכוונו לשחוט ולא רצואת ההפתעה הנוספת והעצב של תינוק גוסס מוצא מן הרחם של האם במהלך השחיטה. אם הן ראו אפילו טלה אחד בזמן הבדיקה של הספינה בנמל והפריקה היינו מסתכנים בדחיית המטען כולו. זהו סיכון רווחה ענק עבור כל החיות שבאניה, כפי שנלמד מן הדחייה שלאקספרס קורמו בשנת 2003 (בשנת 2003 אניית טלאים שיצאה מאוסטרליה לערב הסעודית נדחתה בשל מחלה על הסיפון, האניה הפליגה במשך כמעט 80 יום עד שמצאה היכן "לפרוק את הטלאים, ולאחר ש 6000 טלאים מתו במהלך ההפלגה. ינמח)

יום אחד הרגתי 55 כבשים מגזע דארמה. כל הטלאים הם חמודים, אבל כבשי דארמה הם סופר מקסימים. הרי זה כאילו יצפו ממני להרוגלהרוג 55 גורים מגזע קלפי . סיממתי אותם בכבדות בהתחלה, אז הייתי צריכה לחתוך את גרונם. לא הייתי נגישה מרוב זעם במשך שעות לפני ולאחר מכן. אני זוכרת את זעמי בבירור בזמן שאני מקלידה את זה. התקשרתי לחבר בבחריין להרגיע אותי לאחר מכן. זו הייתה הפעם הראשונה שמישהו העלה את האפשרות שאני סובלת מפוסט טראומה ( PTSD)

הצוות כולם היו כל כך עצובים. לרבים חסרים נורא ילדיהם במהלך החוזים ארוכי הטווח שלהם והם איתגרו אותי בשאלה מדוע היינו צריכים לעשות את זה. גברים מבוגרים בכו, חלקם ניסו להסתיר טלאים. זה היה קורע לב. שוב התלוננתי לרשויות, אך תינוקות המשיכו להיוולד במסעות.

המורל של הספינה צונח כאשר תינוק מת, הם נתפסים ניצוץ של אור ושמחה על ספינה של חרא ואומללות. הם מקבלים מתנותממבקרים ומן הצוות. ואז אני צריך לחסל אותם.

אני השוטר הרע והם יודעים שזה כואב גם לי, ותחושה הדדית של ייאוש משודרת ללא מילים.

bottom of page